Kule Demir Doğrama -   0535 241 61 43 & 0 543 382 88 38

Lazer Kesim Kapılar

Lazer kesim kapı, özel tezgahlarda lazer ışını ile kesilen kapılara denilir. Lazer ışınının içerisinde elektrik akımı verilmiş karbondioksit gazı bulunur. Lazerin güç seviyesini arttırmak için karbondioksite azot ve helyum takviye edilebilir. Bu takviye ile lazer gücü 1/3 oranında artar. Ferforje kapı, tercihlerinin en büyük sebebi kısa süre içerisinde minimum hata oranında ürün elde edilmesidir. Bu yöntem sayesinde maliyet de düşürülür, kalıp maliyetleri ortadan kalkar. Aynı plaka sac üzerinde yapılan farklı parça kesimleri yapılabilmesi zamandan da tasarruf sağlar.

Özel tezgahlarda karbondioksit gazına elektrik akımı verilerek, bazı durumlarda kesim gücünü arttırmak için karbondioksit gazına azot ve helyum takviye edilerek gerçekleştirilen lazer kesimler üretimde hata oranını en az seviyeye çeker. Zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayan lazer kesip kapıların üretiminde kalıp çıkartılmaz ve farklı parçalar bir sac levha üzerinde kesilebilir.

Lazer kesim kapılar diğer kapılara oran ile daha hatasız ve ekonomiktir. Kapı kesim işlemlerinde özel tezgahlardan ve elektrik akımı verilmiş karbondioksit gazından yararlanılır. Bu yöntem ile kalıp maliyeti ortadan kalkar. Sağlanan yüksek işleme hızı ile birim başına düşen maliyet azalır.